Intermezzo LV simfoninis orkestras

Intermezzo


Renginio detalės


Evgeni Bozhanov – fortepijonas
Atvars Lakstīgala – dirigentas

Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras

Festivalio uždarymo koncertas

Programa:

Franz Schubert
Simfonija Nr. 8, D. 759

Camille Saint-Saëns
Introdukcija ir Rondo capriccioso, op. 28

Ludwig van Beethoven
Koncertas fortepijonui Nr. 5 op. 73

Beethovenas kuklusis:
“Tikras menininkas nėra išdidus: jis, deja, supranta, kad menas neturi ribų; jis skausmingai jaučia, kiek toli jis yra nuo tikslo, ir nepaisant to, kad juo žavisi kiti, jis liūdi, nes jis nepasiekė to taško, iš kurio jo geresnysis genijus rodosi tik kaip iš tolo šviečianti saulė”.

Beethovenas išdidusis:
“Kunigaikšti, kas Jūs esate, Jūs esate sutapimo ir gimimo dėka, kas esu aš, aš esu dėka savęs; Kunigaikščių buvo ir bus dar tūkstančiai; Beethovenas yra tiktai vienas”.

Beethovenas jausmingasis:
“Muzika turėtu įžiebti ugnį vyro širdy ir pravirkdinti moterį”.

Jei klasikinės muzikos festivalis yra įmanomas verslo ir prekybos centre, tuomet ašaros – įmanomos vyro akyse, o ugnis – moters šidyje. Nuoširdziai linkime, kad Jus visada lydėtų gera muzika ir kad Jūsų širdys būtų atviros naujoms patirtims.

Paskutiniajame – penktajame festivalio „Intermezzo“ koncerte simboliškai – Penktasis Ludwigo van Beethoveno „Imperatoriškasis“ koncertas, vainikuosiantis visą ieškojimų, atradimų ir spalvų kupiną festivalį.

Kartu su pianistu E. Božanovu koncerte pasirodys Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Atvarso Lakstīgalos. Septynerius metus vadovavęs Liepojos simfoniniam orkestrui, jis yra vienas ryškiausių Latvijos dirigentų, nuolat pasirodantis su orkestrais Vokietijoje, Italijoje, Estijoje ir kitose šalyse.
JV Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, vadovaujamas profesoriaus Andris Vecumnieks ir direktoriaus profesoriaus Jānis Puriņš, nuolat bendradarbiauja su įvairiais kviestiniais dirigentais, bei kasmet parengia 6 – 7 koncertines programas.