riga-2419170_1920

Savaitgalio kelionė į Rygą – ką čia nuveikti žiemą?

Kas sakė, kad kelionės įdomios tik šiltaisiais metų sezonais? Kaimyninės Latvijos sostinė kviečia ją aplankyti ištisus metus, todėl išvykus penktadienį po darbų jau nuo šeštadienio ryto galėsite tyrinėti art noveau Rygos gatveles.

Dieną pradėkite nuo pusryčių senamiestyje. Vietiniai mėgsta pusryčiauti mieste, o pagrindinis pusryčių patiekalas yra košė. Jų galima rasti daugumoje senamiesčio kavinių, kur jums bus pasiūlyti įvairiausių variantų – nuo tradicinės avižinės košės su uogiene iki klevų sirupu gardintų manų.

oats-3272113_1920

Pasistiprinę keliaukite aktyviai papramogauti. Ar žinojote, kad Rygoje galite paslidinėti? Jei nemėgstate didelių kalnų ir jų trasų – Rygos parkų lygumose galite pasipraktikuoti ir saugiai išmokti valdyti slides prieš didžiuosius iššūkius. Tiems, kam slidinėti lygumose atrodo keista – Rygoje žiemos metu įsikuria didžiulė čiuožykla po atviru dangumi, todėl leidžiantis į savaitgalio kelionę nepamirškite nukabinti pačiūžų nuo vinies ir parodyti Rygai savo „kregždutes“ ir suktukus ant ledo.

Riga_LIDO_slidotava

Apsilankykite operoje. Nacionalinis Latvijos operos ir baleto teatras yra paruošęs ištaigingus spektaklius, kuriuos stato žinomi pasaulio režisieriai. Nemirštanti klasika „Spragtukas“ ar „Hamletas“ nukels jus į teatro pasaulį, kur galėsite mėgautis personažų istorijomis ir grožėtis aktorių vaidyba.

Riga_opera_PHOTO_by_G.Janaitis

Gurmaniškai pavakarieniaukite. Po gero spektaklio reikalinga gera vakarienė, o Rygoje knibžda įvairiausių pasaulio virtuvių restoranų, iš kurių išsirinkti gali kiekvienas. Būdami Latvijoje paragaukite latviškos virtuvės, kurioje tikrai neišvysite tradicinių Baltijos pajūrio įkvėptų patiekalų, o lėkštėje šefas jums paruoš tradicinių ir modernių skonių simfoniją, kuri tikrai nustebins.

restaurant-691397_1920

Leiskite sau pailsėti ir pasilepinkite. Rinkdamiesi nakvynę, pagalvokite apie jos teikiamus patogumus. Po įspūdžių ir tyrinėjimų kupinos dienos leiskitės į SPA malonumus. Atpalaiduokite raumenis pirtyse ir sūkurinėse voniose ar paplūduriuokite baseine. O prieš miegą po maudynių išgerkite taurelę karšto gėrimo – tradicinio juodųjų serbentų Rygos balzamo, kuris užtvirtins pažintį su Ryga.

massage-2717431_1920

Tai vieni iš patarimų, kaip galima pamilti Rygą žiemos metu ir ką joje nuveikti, o kelionė čia nuvykti ir atrasti kaimynų svetingumą neužtruks ilgiau nei kelionė iki Lietuvos pajūrio!