momenti-martins-krastins-20150721-6_4

Atraskime Latvijos regionus kartu: jūros skalaujama Kuržemė

Daugiau ar mažiau visi esame girdėję, kad Latvija yra susiskirsčiusi regionais. Jų ji turi visus 4, o sostinės Rygos miestą ir jo apylinkes taip pat išskiria kaip dar vieną regioną. Kad galėtume Latviją pažinti kaip savo penkis pirštus ir keliones suplanuoti dar sklandžiau – pateikiame visų šalies regionų apžvalgą. O pradedame ne kur kitur, bet Latvijos pakrantėje – Kuržemėje.

Kuržemė – tai žvejų kraštas. Palei Baltijos pakrantę besidriekiantis regionas gali didžiuotis savo senomis jūrų tradicijomis ir papročiais. Būtent jūra grūdino šio krašto žmonių dvasią ir charakterį. Nors šis regionas pasižymi pajūrio kurortų gausa, tačiau atokiau nuo jų galima atrasti vietų, kurios nėra apkrautos turistų srautais ir pažinti Kuržemę artimiau.

  1. Liepojos karuostas. Turbūt daugumai mūsų yra pažįstami mūriniai fortų griuvėsiai, mušami Baltijos bangų. Ypač fotografijos mėgėjų pamėgta Karuosto pakrantė traukia smalsuolius „nutraukti“ ne tik puikių kadrų, bet ir išbandyti save ekstremaliose pramogose: praleisti naktį įsijaučiant į kalėjimo gyvenimą ar VIP programa fortuose, kuri baigiasi suėmimu ir painiu aplinkybių aiškinimusi.
    36690443662_7e491f4773_k
  2. Jūrkalnės skardis. Tai viena gražiausių Latvijos vietų, kuri traukia savo nuostabia panorama, atsiveriančia nuo 20 metrų aukščio skardžio. Apačioje plyti laukinis ir civilizacijos nepaliestas paplūdimys, kuriame vaikščiojant ar važiuojant dviračiu galima sutikti aktyvų laisvalaikį propaguojančių sportininkų – Jūrkalnės skardžio pakrantė itin tinkama vėjo sportui jūroje.
    37016282495_0101e0e9ec_k
  3. Kolkos ragas. Graikijos Rodo saloje yra turistus traukianti vieta, pavadinimu Prasonisi, čia susilieja dvi jūros ir vėjai. Latvija taip pat turi panašią vietą! Kuržemės perlas Kolkos ragas pasižymi tuo, jog ties čia susilieja Baltijos ir Rygos įlankos bangos. Šis kyšulys ne tik garsėja jūrų susiliejimo tašku, bet ir kasmet praskriejančiais tūkstančių paukščių būriais, kurie migracijos metu keliauja pro Kolkos ragą.

  4. Cinevilla. Miestelio pavadinimas jau sufleruoja, ką galima čia pamatyti. Netoli Tukumo miesto esantis Cinevilla miestelis siūlo galimybę iš arti pamatyti, kaip yra kuriami kino filmai ir kaip iš tiesų atrodo tie įspūdingi kaskadininkų triukai, kuriuos matome kino ekranuose. Miestelis įkurtas prieš 15 metų, kai buvo filmuojamas filmas apie latvių Nepriklausomybę. Nuo to laiko Cinevilla įsikūrė ne tik restoranas, bet ir viešbutis, priimantis smalsuolius ilgesnei viešnagei miestelyje.
215-tukuma_cinevilla_-_detalas_44
  5. Mikeltornis. Aukščiausias Lietuvos švyturys stovi mūsų uostamiestyje Klaipėdoje, kurio aukštis siekia 44 metrus. O ar žinote, kad Kuržemėje galite rasti dar aukštesnį Mikelio arba Mikeltornio švyturys, siekiantis 62 metrus. Jis ne tik atlieka švyturio funkciją, bet ir jo viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, kurioje galima apžiūrėti nuostabią apylinkių panoramą.
  6. Riežupės smėlio urvai. Ar kada nors teko landžioti olose, kur neprasiskverbia dienos šviesa ir pasiklysti tampa lengva it miške? Štai netoli Kuldygos galite apsilankyti tokiuose smėlio olų labirintuose, kurių takų ir išsišakojimų ilgis sudaro 2 kilometrus. Šie labirintai buvo iškasti stiklo gamybos tikslais, kai vietoje atrado kvarcinio smėlio, o dabar lankytojai gali pasivaikščioti 500 metrų požeminiuose labirintuose. Kadangi juose oro temperatūra siekia vos +8 laipsnius – nepamirškite šilčiau apsirengti leisdamiesi žemyn! SetHeight700-alatumsa04