family-2742737_1920

Atostogos su šeima Latvijoje – ką verta pamatyti ir patirti

Kaimyninė Latvija gali pasigirti ne tik aktyvaus laisvalaikio pramogomis, bet ir plačiu pasirinkimu, kur galima praleisti atostogas su šeima. Mėgstantiems vėlyvas vasaros atostogas siūlome aplankyti Latvijos gamtos kampelius.

Apie svetingąją atostogų su šeima „Meką“ Ventspilį girdėjome kone visi. O ką dar gali pasiūlyti Latvija? Atraskite naujas vietas ir pažinkite „braliukų“ šalį iš naujo.

 1. Keliaujant su šeima svarbu nepamiršti mažųjų keliautojų užimtumo. Šiuo pasirūpina Tervetės gamtos parkas – čia mažųjų laukia Pasakų parkas ir Nykštukų miškas. Čia vaikai gali mėgautis atradimo džiaugsmais – visur gali įlįsti patys, viską patikrinti ir pažinti. Taip pat nuotaiką skaidrina animatorių komandos. Pasakų parke ir Nykštukų miške nuolat gali sutikti įvairiausių personažų, kurie nepraleis progos pakalbinti mažųjų keliautojų ir paklausti, kaip jiems sekasi tyrinėti vietoves. Nors Tervetės gamtos parke geriausiai yra apsilankyti šiltaisiais metų mėnesiais, tačiau gamtos mylėtojus jis traukia ir termometrų stulpeliams krentant, todėl pasigėrėti raudonuojančiais medžiais galima ir rudenėjant.
  89-4639-640-480-80
 2. Ar kada susimąstėte, kad vaikščiojimas basomis gali būti pramoga? Netoli Jūrmalos „Valguma pasaule“ poilsio kompleksą įkūrė šeima, todėl nenuostabu, kad būtent čia yra pagalvota apie šeimoms tinkančio laisvalaikio pramogas. Basų kojų takas yra šio komplekso vizitinė kortelė. Svečiai basomis kojomis įveikia 2,6 km ilgio taką, kuriuo einant kojomis galima pajausti įvairiausių paviršių ir sustiprinti sveikatą, kadangi einant taku pėdų taškai yra stimuliuojami ir stiprinami kojų raiščiai, raumenys bei po pasivaikščiojimo dingsta net galvos skausmas!
  valguma-pasaule-baskaju-taka_3
 3. Daug kartų minėta Sigulda vis dar turi ką pasiūlyti. Gaujos nacionalinio parko perlas ir Latvijos „Šveicarija“ yra puiki vieta atostogauti kartu su šeima. Čia pasiruoškite praleisti kelias dienas, kad spėtumėte viską pamatyti ir papramogauti. O ir atostogauti čia galima kiaurus metus – šiltuoju sezonu jūsų laukia nepakartojami gamtos vaizdai ir pasivaikščiojimai, o šaltuoju Sigulda tampa slidininkų Meka, todėl aktyvaus laisvalaikio mėgėjai renkasi būtent čia.
  15029995714_5cba57575d_k
 4. Tarp kiekvienos mergaitės žaislų gailma rasti bent vieną lėlę, o Latvijoje nuo turistinių žemėlapių slepiasi Sabilės lėlės. Mažame Sabilės miestelyje yra ne kas kitas, bet tikrų tikriausias lėlių sodas. Šimtai lėlių čia vilioja šeimas su vaikais, o mažosios šeimų mergaitės gali apžiūrėti įvairaus dydžio ir formų lėlių, kurios aprengtos visokiausiais rūbais. Šio sodo autoriai – visai netoliese gyvenanti pensininkų pora, kurie savo sodą leidžia lankyti nemokamai.
 5. Norintiems pajausti poetiškąją ir romantišką Latvijos pusę nevalia praleisti Kuldygos. Vaikai čia atras ramybę gamtos apsuptyje – rudenėjant įsisodinkite mažuosius į dviračio kėdutes ar duokite dviratį jiems patiems ir pasileiskite Kuldygos takais. Pamatysite garsųjį Kuldygos krioklį, kuris yra plačiausias Europoje – jo plotis net 249 metrai. Mažiesiems tai paliks neišdildomą įspūdį.
  21278341200_b25fbb6e56_k
 6. Ekstremalaus laisvalaikio mėgėjai Latvijoje atostogauti gali ištisus metus. Švedų kepurė, nors iš pirmo žvilgsnio gali asocijuotis su gerai žinoma Lietuvos Olando kepure, tačiau panašūs yra tik šių vietų pavadinimai. Tai yra viena pirmųjų slidinėjimo Latvijoje, kuri žiemą kviečia visus išbandyti „sniego“ pramogas, o šiltaisiais sezonais dūkti vasaros rogučių trasose ar apylinkes pažinti jodinėjant žirgais.2534-tukuma_zviedru_cepure_2
 7. Latvijos kurortų klasika Jūrmala šeimas kviečia ištisus metus. Pajūryje įsikūręs miestas leidžia ilsėtis ir mažiems, ir dideliems. SPA procedūros suaugusiems, o po garsiojo „Livu“ vandens parko pramogų atžalas užmigdyti vakare bus tik vienas juokas. Dienos metu skirkite laiko Jūrmalos apylinkėms pažinti, taip pat nuvykite į unikalią vietą – Kemerių nacionalinį parką, jame atrasite gamtoje tvyrančią ramybę.