RIGA, LATVIA - CIRCA JUNE 2014: Detail of Sculpture of The Freedom Monument in Riga.

(Ne)atrasta Ryga: kelionės kryptis pavasariui

Pradėjus šilti orams verta imti dairytis naujų kelionės taškų, kuriuos galima aplankyti. Jeigu dar neteko susipažinti su kaimynine Ryga – šių vietų praleisti negalima.
1. Buvusi KGB būstinė. Kaip Lietuva – taip ir Latvija turi panašią okupacijos istoriją, todėl Rygos cente esantis „Kampinis namas“ mena laikus, kai šiame pastate buvo įsikūrusi KGB būstinė ir po laisvės atgavimo jis stovėjo tuščias, tačiau 2014 metais buvo nuspręsta atidaryti bei pradėti rengtis įvairius kultūrinius renginius, parodas, todėl Dabar tai yra atvira turistams vieta, kurioje galima pamatyti ir autentiškų detalių.

Riga-KGB-gevel
2. Rygos Motorų muziejus. Atomanams ši vieta yra privaloma. Jeigu domitės įvairiais automobiliais ir jų technika – muziejuje rasite ne tik senovinių, retro automobilių modelius, tačiau ir karinės technikos. Taip pat čia eksponuojama ir „Benz Patent Motorwagen“ replika.

img_2856
3. Alaus muziejus. Viešnagės metu Rygoje ne tik galėsite paragauti latviško alaus, tačiau ir patys jo pagaminti! Ekskursija muziejuje „Aldaris“ susipažinsite su alaus darymo būdais, ingredientais bei galėsite išmėginti aludario amatą.

aldara-alus-muzjes_1

4. Didžiausias grafitis Europoje. 800 kv. m. dydžio piešiniu Rygą papuošė menininkai Rudens Stencil ir Kiwie. Šiam piešiniui jie panaudojo net 1,5 tūkst. dažų skardinių! Idėjų menininkai sėmėsi iš 1938 m. Latvijos dainų šventės reklaminio plakato, todėl jų kūrinys – tai modernumo ir tradicijų junginys, kuriame savo istoriją gali atrasti kiekvienas latvis.

c5145494010e0a455db889904478a9b4

Tai tik dalis netradicinių turstinių vietų Rygoje, kurias galima aplankyti tiek vienam keliautojui, tiek jų grupei. Latvijos sostinė – augantis ir vis daugiau galimybių pasiūlantis miestas, todėl net ir apsilankius vieną kartą – visuomet galima bus rasti kažką naujo atvykus dar ir dar.