20181123BFL0769

Latvijos kūrėjai: apdovanojimus skinantys žaislai ir unikalios idėjos

„Atrask Latviją“ lapkričio 23-25 dienomis dalyvavo parodoje „Vaikų šalis 2018“, kurioje svečiavosi latvių žaislų ir kitokių prekių vaikams gamintojai. Per visą parodos savaitgalį Latvijos stendą aplankė šimtai žmonių ir susipažino su kaimynų produkcija.

Parodoje vaikai galėjo išbandyti latviškus žaislus, o jų gamintojai mezgė verslo ryšius bei susitiko su potencialiais partneriais, todėl jau galima manyti, kad latviška produkcija tikrai pasieks Lietuvos lentynas.

Tėvų dėmesį traukė ekologiška ir aplinkai nekenksminga buitinė chemija „Purenn“ bei vaišinosi „Latvijos krautuvėlės“ saldainiais, atvykusiais tiesiai iš Latvijos. Vaikai žaidė jų pačių dydžio žaidimų namelyje „Lil House“. Jame ne tik smagu žaisti, tačiau jo išskirtinai sukurtas dizainas moko vaikus ir skaičiuoti, ir skaityti.20181123BFL0745

Mažuosius technologijų mėgėjus traukė „Devar Baltic“ spalvinimo knygutės, kurios atgyja išmaniojo prietaiso ekrane. Taip pat kiekvienas jų apžiūrėjo unikalius „Mycrotoys“ rankų darbo žaislus, tarp kurių bandė rasti vienodus, tačiau nepavyko, nes šie yra visi unikalūs ir nesikartojantys.

Vaikai žaidė „Nupnap“ balduose, drąsesnieji išbandė „Dip dap“ balansinius dviratukus. Pastarieji sukėlė ypač daug juoko. „Gigi Bloks“ kampelyje vyko tikros statybos – nuo bokštų iki naujos kartos namų. Kreidos „Drawies“ traukė visus savo išskirtiniu dizainu ir beveik visi išbandė, kaip smagu su jomis piešti.20181123BFL0726

Vienas iš stalų buvo nukrautas „Claudia“ popierinėmis lėlėmis, kurios per kelias valandas įgaudavo vis naują išvaizdą bei žaidimo istoriją. Mediniai žmogeliukai iš „SolidWood Gifts“ traukė ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų akį, kurie domėjosi, kaip kaimynai latviai sugalvojo tokią žaislų idėją.

O kuriems pabodo įprastos popierinės knygos – tie smagiai leido laiką vartydami „TakTil“ medžiaginius puslapius bei mokėsi pažinti raides ir skaičius. Dėmesio nestokojo ir medinis supamasis arkliukas „Troja“, kuriam jau 45 metai.20181123BFL0754

„Atrask Latviją“ stendas nerimo visą parodos savaitgalį ir traukė smalsuolių būrius pažiūrėti, ką atvežė parodyti kaimynai. Jeigu nepavyko apsilankyti parodoje – dovanas Kalėdoms galite įsigyti ir tiesiai iš gamintojų internetinių parduotuvių. O visą gruodžio mėnesį „Atrask Latviją“ Facebook paskyroje vyks konkursai, kuriuose bus galima laimėti latvių gamintojų žaislų. Kviečiame dalyvauti!