maratons

Ventspilis kviečia bėgti

Artėja didžiausia šių metų Ventspilio bėgimo šventė – Nuotykių parko maratonas, kuris vyks birželio 16 ir 17 d. Bėgimo varžybos vyks maratono distancijoje, kuri yra 42,195 km, taip pat dalyviai turės galimybę nubėgti 21, 098 km, 10, 55 km, 5, 3 km, vyks vaikų varžybos. Varžybas organizuoja Ventspilio Maratono klubas su Ventspilio miesto savivaldybės finansine parama. 

Renginio pirmąją dieną, birželio 16 d., vyks vaikų bėgimo varžybos ir mažylių ropojimo estafetė, veiks atrakcionai vaikams, vyks vaikų koncertai ir vaikų apdovanojimas. Birželio 16 d. vakare prasidės numerių dalijimas kitos dienos suaugusiųjų distancijoms, draugiškoje aplinkoje bus galima pasrėbti makaronų ir pasikalbėti apie bėgimą.

Varžybų pagrindinę dieną, birželio 17 d., 10:00 patrankos šūviu bus duotas startas maratono ir pusmaratonio bėgikams. Patranka sugriaudės ir 13:00, kai startas bus duotas 10,55 km ir 5,3 km distancijos bėgikams.

Visi maratono distancijos dalyviai gaus specialius marškinėlius, o bėgimo trasoje bus įrengti įvairūs bėgikų palaikymo punktai, kurie padės ir paskatins dalyvius. Finiše jau tradiciškai visų bėgikų lauks šaltibarščiai, vaisiai, nealkoholinis alus ir sūrio užkandėlės. Nuotykių parko teritorijoje vyks koncertai, masažų palapinė, sveikatos punktai, dirbs sporto srities gydytojai.

Apdovanojimo ceremonijoje bus apdovanoti ne tik greičiausi bėgikai, bet ir didžiausios komandos, kuriose bus ne mažiau kaip 10 dalyvių, nepriklausomai nuo pasirinktos distancijos. Be to, komandos tarpusavyje varžysis dėl trijų skanių riestainių.

Ventspilio Nuotykių parko maratono metu, birželio 17 d., Ventspilyje bus apribotas eismas ir uždarytos gatvės, taip pat bus apribotas visuomeninio transporto judėjimas mieste, gali vėluodami važiuoti miesto autobusai.

Nuo 09:00 iki 15:30, policijai kontroliuojant, trasą bus galima kirsti šių gatvių sankryžose: Saules – Inženieru, Ganību – Inženieru, Jūras – Kuldīgas, Jūras – Ganību, Karlīnes – Kapteiņu.

Nuo 09:00 iki 10:00, taip pat nuo 12:00 iki 15:30, policijai kontroliuojant, trasą bus galima kirsti šių gatvių sankryžoje: Vasarnīcu – Lielā prospekta.
Išvažiuoti iš trasos jos srityje esančiuose kvartaluose bus galima:

Riņku – Puķu – Pāvila – Priežu gatvių rajone – Inženieru gatvės sankryžoje su Ganību gatve ir Saules gatve;

Ostgala rajone (Karlīnes – Znotiņu – Patversmes – Zvejnieku – Austrumu – Smilšu gatvės) Karlīnas gatvės sankryžoje su Kapteiņu gatve.

Miestiečiams ir svečiams, kurie planuoja su transporto priemonėmis patekti į paplūdimį, Paplūdimio vandens parką, Pajūrio muziejų po atviru dangumi, Pajūrio kempingą ir kitus objektus Vasarnamių rajone, siūlome važiuoti Inženieru gatve.

Papildomos informacijos apie viešojo transporto apribojimus rasite autobusų stotelėse. Išsamesnės informacijos galite gauti skambindami telefonu 63622422.

Bėgimas Ventspilyje yra populiarus sportas ir kiekvienais metais šio sporto mėgėjų skaičius didėja, bėgime dalyvauja įvairaus amžiaus ventspiliečiai.

Vaikų lenktynės organizuojamos ES projekto „Vietos visuomenės sveikatos ir ligų prevencijos priemonės Ventspilyje“, įgyvendinamo Ventspilio miesto savivaldybės, pagrindu. Projekto tikslas – skatinti visuomenės sveikų įpročių įtvirtinimą, gerinant sveikatingumo ir ligų prevencijos paslaugų prieinamumą gyventojams. Projekto veikla apima fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, psichinės sveikatos skatinimą ir populiarinimą.

Džiaugsimės matydami Jus drauge su kolektyvu š. m. birželio 17 d. Nuotykių parko maratone, taip pat birželio 16 d. Vaikų lenktynėse. Iki susitikimo Nuotykių parke!

Dalyvavimo mokestis iki birželio 15 d.: maratonas – 35 EUR, pusmaratonis – 21 EUR, 10, 55 km – 17 EUR, 5, 5 km – 14 EUR, vaikų lenktynės – 7 EUR.

Jeigu turėtumėte klausimų, prašome susisiekti su: andrisvalerts@gmail.com, tel. 29149170.

Informuojame, kad viešų renginių metu iliustravimo, meniniais, publikavimo, rinkodaros ir interviu tikslais gali būti fotografuojama, daromi vaizdo arba garso įrašai. Minėta medžiaga gali būti publikuota žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Jūs turite teisę paprašyti nenaudoti arba sunaikinti, jeigu tai yra techniškai įmanoma, šią medžiagą su Jūsų asmeniniais duomenimis.