LIEPAJA 2017

Įtrauk Liepoją į savo planus

Miražas virš Liepojos paplūdimio, ilgiausi pasaulyje gintaro karoliai, skonių slėpiniai, kultūriniai eksperimentai ir sportiniai pasiekimai, europietiškasis jugendo stilius, pietinės Kuržemės atšiaurumo ir meilės derinys. 

Nuobodu Liepojoje niekad nebūna. Net pačiam reikliausiam keliautojui. 

Liepoja – MUZIKOS ir MENO citadelė

Architektūra ir klausytojus akimirksniu išlepinanti pasaulinio lygmens akustika – tokie epitetai skiriami naujajai Liepojos koncertų salei „Lielais dzintars“. Parodos, koncertai, teatro spektakliai kiekvienam skoniui. Svarbią vietą Liepojos kultūriniame gyvenime užima seniausias profesionalus Latvijos teatras – Liepojos teatras. Klasikinius ir šiuolaikinio meno darbus galima apžiūrėti ne tik meno galerijose ir Liepojos muziejuje, bet ir pačiame mieste bei kūrybinėse erdvėse. Miesto širdyje savo metus skaičiuoja Liepojos Švč. Trejybės katedra. Tai ne tik Dievo namai, tai ir muzikos namai, kuriuose klausytojų minias buria didžiausi pasaulyje mechaniniai vargonai. 

Pramok senojo meistrystės amato kūrybiniame kvartale ir pamatyk ilgiausius gintaro karolius Amatininkų namuose.

liepaja_trade_channel

Liepoja – SKONIO MAGIJA 

Žemutinės Kuržemės skonių slėpiniai randami kiekviename Liepojos restorane, kavinėje ar bare. Kadaise žvejų kaimo gyventojų maisto racionas nebuvo įsivaizduojamas be šviežios, Baltijos jūroje, Liepojos ežere ar aplinkinėse upėse sugautos žuvies. Ši tradicija tęsiama iki šiol. Rekomenduojame paragauti ypatingojo miesto patiekalo – „Liepojietiška menkė“.  Liepoja yra skonių ir spalvų mišinys, kuriame sudera meilės, grožio, aromatų ir gastronomijos slėpiniai.

K-Volkovskis-Liepajas-restoranu-nedela-45

Liepoja – vieta KITOKIAM POILSIUI

„Blue Shock Race“ rūpesčiu ir pastangomis Liepojoje duris atvėrė nauja elektrokartingų arena. Galingi elektrokartingai suteikia pakankamai adrenalino net patyrusiems lenktynininkams. Stereotipas, kad elektrokartingas savo startiniu greičiu gali prilygti nebent tramvajui, liko toli praeityje. Šiuolaikiniai sportiniai elektrokartingai 100 km/h greitį gali pasiekti per apytikriai 3–4 sekundes. 

Miesto centre – Jūrmalos parke – išbandyti azartiškąjį boulingą kviečia „Dzintara boulings“.

Čiuožinėjimo seansą ar ledo ritulio varžybas galima suorganizuoti netoliese esančioje Liepojos olimpinio centro ledo arenoje. Į olimpinį centrą, jo baseiną ir SPA kompleksą turėtų užsukti ir tie, kuriems geriausią poilsį teikia vandens pramogos. O gal tikro poilsio jausmas krūtinę užlietų lėtai kulniuojant iki paukščių stebėjimo bokštelių Liepojos ežere?

DSC_0440_mazs

Kariniame uoste šalia vandens pramogų centro ir kempingo „BB Wakepark“ yra įsikūręs nuotykių parkas „Tarzāns“. Jame įrengtos penkios skirtingo sudėtingumo trasos su 77 kliūtimis, esančiomis 1–15 m. metrų aukštyje (tiek vaikams, tiek suaugusiems) ir 330 metrų ilgio nusileidimo kabančiu lynu trasa (ilgiausia tokia Latvijoje) virš „Beberliņi“ vandens telkinio.

Kitas garsus karinio uosto objektas – karinis kalėjimas, vienintelis Europoje savo duris atvėręs turistams. Iš šio kalėjimo niekam niekada nepavyko pabėgti. Vaiduoklių medžiotojai iš JAV šį kalėjimą pavadino labiausiai vaiduoklių apsėsta vieta pasaulyje. Pasinaudok galimybe pamatyti tai, ko negalima išvysti niekur kitur pasaulyje. 

24131985_1751638541514851_2058045831950245214_o

Norintys pajusti ypatingąjį Liepojos ritmą turėtų rinktis turistinį maršrutą „Liepoja kaip iš natų!“, vingiuojantį Liepojos senamiesčio gatvėmis. Šis maršrutas nuves prie Liepojos himno personažų skulptūrų, didžiausių būgnų Latvijoje, Vaiduoklių medžio ir Latvijos muzikų šlovės alėjos. 

Jugendo stilius, medinė architektūra ir unikalūs moderniosios architektūros pastatai atskleidžia Liepojos architektūrinę įvairovę ir manieras. 

Ką nors judresnio, gal pats metas praskuosti Liepojos dviračių takų vingiais. Liepoja garsėja dideliu dviračių nuomos pasirinkimu, dviračius nuomojantis Liepojos regiono turizmo informacijos biuras. 

Liepojos paplūdimys garsėja puikiomis sąlygomis jėgos aitvarui ir burlenčių sportui, todėl čia atveda dažno šių sporto šakų entuziasto keliai.

Į Liepojos paplūdimį, išskyrus maudymuisi skirtas zonas, galima atsivesti savo keturkojį draugą. Tiesa, savo šunelį privalu laikyti pririštą prie pavadėlio.

Populiaria maudymosi vieta Liepojos paplūdimys yra jau nuo XIX a. šešiasdešimtųjų metų, kai čia pradėjo viešėti Rusijos caras, jo giminės ir dvariškiai. Paplūdimys išsiskiria baltu, labai smulkiu smėliu, kuriuo žavisi prabangiuose pasaulio kurortuose pabuvoję žmonės.

LIEPAJA 2017

Po kūrybiškai ir aktyviai praleistos dienos, vakaro ar nakties, miesto viešbučiai, svečių namai ir apartamentai pasirūpins ramiu ir patogiu poilsiu, kad kupini jėgų galėtumėte pasitikti naujus kitos dienos potyrius ir nuotykius. Vienos dienos kelionei ir pažinčiai su Liepoja tikrai nepakaks, todėl planuokite čia praleisti bent kelias dienas.

Visais metų laikais Liepoja turi paruošusi po staigmeną – ar tai būtų muzikos festivalis, azartiškos automobilių ralio lenktynės, aktyvus poilsis ore, ant vandens, žemės, ar turtingas kultūrinių renginių kalendorius visiems dvylikai mėnesių. Visi renginiai kartu kalendars.liepaja.lv (~80 renginių kas mėnesį). Kiekvienas ras sau ką nors tinkamo.

Tai tik nedidelė dalis to, ką galima pamatyti, pajausti ir nuveikti Liepojoje.

Daugiau informacijos rasite www.liepaja.travel