martas balle 2017-1

Savaitgalio kelionė į Daugpilį. Ką verta pamatyti?

Šilti orai vilioja keliauti, o savaitgalis – tai laikas, kai galime ištrūkti iš įprastos aplinkos.

Kelionė į Daugpilį – tiesiog subalansuota savaitgaliui. Nuo sausio savaitgaliais maršrutu „Vilnius – Daugpilis” kursuoja traukiniai, tad galima ryte išvykus ir visą dieną pramogavus Latvijoje, vakare grįžti namo. Kelionė traukiniu trunka tiek pat kaip ir automobiliu, tad galima rinktis, kaip norite keliauti.

4 vietos, kurias rekomenduojame aplankyti Daugpilyje:

Daugpilio tvirtovė

Daugpilio tvirtovė viena populiariausių turistų lankomų vietų mieste. Tai unikalus kultūrinis ir istorinis nacionalinės reikšmės architektūros paminklas. Daugpilio tvirtovė taip pat laikoma paskutiniąja bastiono tipo tvirtove pasaulyje, kuri nuo XIX a. pradžios buvo išsaugota be reikšmingesnių pokyčių. Iš oro tvirtovės forma primena saulės ar žvaigždės formą, kuri tokia pasirinkta neatsitiktinai – ypatinga fortifikacijos sistemos forma buvo sukurta specialiai, siekiant išvengti vadinamųjų „negyvų zonų“ aplink tvirtovę. Atitinkamai priešas gali būti lengvai pastebimas nepriklausomai nuo jo buvimo vietos ir tuo pačiu metu teritoriją galima veiksmingai valdyti.

Daugavpils fortress

Marko Rothko meno centras

Marko Rothko meno centras yra daugiafunkcinis šiuolaikinio meno ir kultūros centras Daugpilio tvirtovėje. Vienintelė vieta Rytų Europoje, kur yra galimybė susipažinti su originaliais Marko Rothko darbais, Latvijos ir užsienio menininkų ekspozicijomis parodų salėse, kurios užima daugiau nei 2000 kvadratinių metrų plotą.

martas balle 2017-1

Daugpilio švininių šratų gamykla

Vienintelė šaudmenų gamykla Baltijos šalyse, kuri vis dar veikia ir yra atvira turistams. Čia veikia vienas seniausių Europoje švino liejimo įrenginių, kuriuose išlydytas švinas įgauna reikalingą kulkos formą, krisdamas iš 40 metrų aukščio. Gamykloje įrengta medžioklės šaudmenų ekspozicija. 

Iš gamyklos bokšto atsiveria vaizdas į garsųjį Daugpilio Bažnyčių kalną, miesto centrą ir tolumoje stovinčios tvirtovės pylimus. Amunicijos gamykla pritraukia nemažai Latvijos ir užsienio turistų, norinčių pajusti unikalią XIX a. atmosferą ir susipažinti su senosios įrangos veikimu. Ekskursijos pabaigoje lankytojai gali išbandyti produkciją gamyklos šaudykloje. Ekskursiją po gamyklą galima suderinti su Daugpilio tvirtovės ir kitų karinių objektų lankymu, plačiau aprėpiant daugiau Latvijos karybos istorijos aspektų.

Bažnyčių kalnas

Kiekvienas keliautojas, norintis susipažinti su Daugpiliu, privalo apsilankyti Bažnyčių kalne, ant kurio stovi net keturių skirtingų religijų bažnyčios. 1893 m. pastatyta Martino Liuterio katedra, sukurta pagal V. Neimanio projektą. 1905 m. pastatyta Švč. Mergelės Marijos Romos katalikų bažnyčia, kuri po kelių metų (1909 m.) įsigijo A. Homano sukurtus vargonus iš Lenkijos. Šv. Boriso ir Glebo rusų stačiatikių katedra buvo pastatyta 1905 m. kaip įgulos bažnyčia. Sentikių bendruomenės bažnyčia buvo pastatyta 1908-1928 metais.

Daugavpils Church hill

Artimiausi renginiai:
Daugpilio miesto festivalis

Birželio 4 – 10 d.

Miesto gimtadienis, pasižymintis turininga mieste vykstančių renginių programa.

Dinaburg 1812

Liepos 14 – 15 d.

Tarptautinis karinės istorinės rekonstrukcijos festivalis, dedikuotas laikams, kai Napoleono armija atakavo Dinaburgo tvirtovę 1812 m. Parako kvapas, tvyrantis ore, griaudinčios šūvių atakos… Dalyviai, pasipuošę istorinėmis kariškių uniformomis, vaidins praeities įvykius, o stebėti atkuriamų istorinių įvykių atvykę renginio svečiai galės ne tik grožėtis renginiais, bet ir nusifotografuoti su kariškiais, jodinėti žirgais, mėgautis koncertais, dalyvauti amatų dirbtuvėse ir kt.
Daugavpils city

Apie tai, ką pamatyti Daugpilyje, sužinokite Daugpilio turizmo informacijos centre.