Foto (17 of 122)

Moderni Latvijos virtuvė: žinomi produktai suskambo naujai

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje pristatyta moderni Latvijos virtuvė. Čiop čiop kulinarijos studijoje susirinkę svečiai ragavo Latvijoje garsaus šefo Jurio Dukalskio ir jo komandos iš Rygos restorano „3“ pagamintą keturių patiekalų „Magnetic Latvia“ vakarienę.

„Nors esame kaimyninės šalys, turinčios gana panašias tradicijas, tuos pačius produktus, bet tikiuosi, kad šįvakar, ragaudami patiekalus, atrasite naujus, neįprastus, kitokius skonius,“ – susirinkusiems svečiams pasakojo virtuvės virtuozas Juris Dukalskis, restorano „3“ šefas.

Foto (33 of 122)

Svečius pasveikino ir Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis, kuris pasveikino mus su šiandien švenčiama pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena ir kvietė rytoj paminėti Latvijos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, atvykti į Latviją, kur taip pat vyksta įvairūs Latvijos šimtmečio minėjimo renginiai.

„Gardus maistas visad sujungia žmones. Kelionėse atrandame ne tik muziejus ar susipažįstame su istorija, kultūra, tradicijomis, bet didžiausią įspūdį paprastai palieka šalies virtuvė ir ragauti patiekalai,“ – minėjo renginio organizatorė Jelena Markūne, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros atstovybės Lietuvoje vadovė.

Užsienio svečiams, atvykusiems į Rygą, šefas rekomenduotų paragauti tokius tradicinės Latvijos virtuvės produktus, kaip tamsi duona, rūkyta žuvis ir latviškas alus. Minimi produktai modernioje formoje buvo pateikti ir vakarienės metu.

Foto (93 of 122)

Vakarienės dalyviai ragavo keptą nėgę su salyklo traškučiais ir rėžiukų padažu, sūdytą ėrieną su marinuotu rabarbaru, ožkos sūriu ir svarainių cukatomis, elnienos kepsnį su grikių ir perlinių kruopų garnyru bei liepžiedžių glazūros padažu. Saldžiai pabaigai – latvių mėgiamas tradicinis desertas iš tekšių, grietinės ir ruginės duonos. Gardžių patiekalų skonį paryškino prie jų priderinti gėrimai iš įvairių Latvijos regionų.

Foto (76 of 122)

Gegužės 7 – 13 dienomis vyks Latvijos dienų renginiai Lietuvoje, šią savaitę vyks ir akcija „Paragauk Latvijos!“. Trečius metus vykstanti iniciatyva kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo, šiais metais prie Vilniaus restoranų, siūlančių paragauti modernios Latvijos virtuvės patiekalų, prisijungė ir kauniečiai.

Akcijos žemėlapyje – net dvidešimt penkios maitinimo įstaigos, ruošiančios ypatingą savaitės pasiūlymą ar dienos pietus. „Paragauk Latvijos!“ metu ragaujantieji latviškus patiekalus dar turės galimybę dalyvauti loterijoje ir laimėti „Lux Express“ kelionę į Rygą, bilietus į „Brainstorm“ koncertą, vakarienę restorane „3“, bilietus į latvių ir lietuvių kurtą filmą „Pagonių žiedas“, „Ice Cool“ stalo žaidimus ir dar daug kitų.

Leistis į gastronominę kelionę kviečia ir geriausi Rygos restoranai. Gegužės 7 – 13 dienomis Latvijos sostinėje vyks Rygos restoranų savaitė. Čia atrasti Latvijos skonius ir rezervuoti vietą prie stalo Rygos restoranuose kviečia net šešiasdešimt trys geriausi Rygos restoranai.

Rygos restoranų savaitės metu dalyvaus ir Juris Dukalskis kartu su restorano „3“ komanda. Šia proga jis visad ruošia ką nors naujo ir ypatingo, šiemet – ne išimtis: „Esame išsiilgę pavasariškų spalvų ir skonių ir patiekalų, todėl ruošiu absoliučiai pavasarišką meniu iš vietos laukinių ir organiškų produktų iš Latvijos miškų ir upių.“

„Magnetic Latvia“ vakarienę Vilniuje organizuoja Latvijos investicijų ir plėtros agentūros Turizmo departamentas ir kviečia keliauti ir atrasti naujus modernios Latvijos virtuvės skonius.