martas balle_foto

Muziejų naktį Daugpilyje vyks prabangus Martos balius!


Gegužės 19 ir 20 dienomis Daugpilyje vyks Martos balius skirtas Daugpilio krašte gimusiai paprastai kaimo mergaitei, kuri vėliau tapo Petro Didžiojo žmona ir Rusijos imperatorė Jekaterina I (1684 -1727).

Renginys prasidės gegužės 19 d. 18:00 val. Daugpilio tvirtovėje. Kaip tikroje pasakoje Daugpilio tvirtovė vienam vakarui pavirs į pasakišką karalystę. Renginio metu vyks įvairios linksmybės ir šokių baliaus maskaradas. 

Martos baliaus renginiai bus parengti taip, kad lankytojai galėtų įsivaizduoti aplinką, kurioje Marta užaugo. Renginio svečiai galės patirti to laiko atmosferą – ypatingą nuotaiką, skonį ir daugybę kontrastų. Jau nuo 18 valandos prie visų Daugpilio tvirtovės vartų, renginio svečių lauks elegantiškai apsirengę ponai ir ponios. Svečiai galės stebėti, kaip keitėsi Martos gyvenimas su prabangiomis suknelėmis, dekoracijomis, pramogomis, šokiais ir fejerverkais.

Tvirtovės teritorijoje bus sukurtos keletas teminių erdvių. Viena iš jų – Lopšinė, kurioje bus galima pamatyti ekspoziciją su lopšiu, vaikų drabužiais ir lėlėmis. Mažiausiems renginio svečiams bus sukurta speciali vaikų zona su karuselėmis, senoji šaudymo galerija, mažųju princesių mokykla ir berniukų „Karinė mokykla“. Be to, renginio svečiai galės aplankyti šokių meistrų klases, vasaros sodą su gyvomis skulptūromis ir vaiduokliais, vyks baliaus kostiumų konkursas ir daugybė kitų įdomių pramogų. Šokių meistriškumo klasėse galėsite įvaldyti praeitų erų šokių žingsnius. Nuo 21:30 val. iki 22:00 val. vyks karnavalo paradas, kuriame dalyvaus skirtingos šokių ir muzikos grupės. 22:00 val. įvyks Petro I ir Jekaterinos I atvykimas, prasidės šou programa, kurios metu gros orkestro gyva muzika. 23:00 val. svečiai galės mėgautis šventiniais fejerverkais ir ugnies skulptūrų ekspozicijos atidarymu. 

martas balle 2017-10

Kaip ir praėjusiais metais, Martos baliaus lankytojai yra kviečiami atvykti į renginį apsirengę senoviniais drabužiais. Gražiausiu ir originaliausių kostiumų savininkai bus apdovanoti prizais.

Gegužės 20 d. Martos baliaus renginiai tęsis Daugpilio miesto centre. Detalesnė informacija bus prieinama Daugpilio turizmo svetainėje  ir Facebook paskyroje.

Be to, gegužės 19 d. Daugpilyje galite apsilankyti ir kitose įdomiose vietose, kurios dalyvauja tarptautineje akcijoje „Muziejų naktis“, pvz. Marko Rotko meno centras, Daugpilio kraštotyros ir meno muziejus, Šmakovkos muziejus, Daugpilio šratų gamykla, Sinagoga ir muziejus „Žydai Daugpilyje ir Latgaloje“, Medicinos istorijos ekspozicija bei Molio meno centras.

Martos balius vyks Daugpilyje jau antrą kartą. Pagal vieną iš versijų Marta Skavronska gimė šiuolaikinės Latvijos teritorijoje – Kalkunuose, netoli nuo Daugpilio, Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystėje, kuri tuo laiku buvo Lenkijos valstybė, gyveno Martos senelis – Merhertas Hanas ir motina Dorotėja. Viena iš legendų pasakoja, kad Marta gimė ūkininko šeimoje netoli nuo Viškių, tačiau jų likimas pasisuko kitaip ir Marta tapo Petro Didžiojo žmona, o 1725 metais, po vyro mirties prasidėjo jos valdymo laikas. Per jos valdymo laiką Katarina I užsiėmė filantropija, rėmė švietimą ir mokslą. Gali būti, kad būdama imperatorė, keliaujant į Europą, Jekaterina I važiavo per Dinaburgą (Daugpilį), nes tuo metu tai buvo pats svarbiausias punktas, jungiantis Sankt Peterburgą su Vakarų Europą.