Screen Shot 2017-11-25 at 23.38.05

Liepojos pajūrio smėlyje savo pėdas įmins tūkstančiai žygeivių

Jau šį pavasarį Liepojos pajūris taps aktyvaus laisvalaikio mėgėjų traukos centru – tūkstančiai žmonių bandys įveikti pasirinktą iššūkį ir pėsčiomis nueiti nuo 10 iki 100 kilometrų.

Planuojama, kad masiniame pasivaikščiojime dalyvaus daugiau nei 5 tūkst. žygeivių iš Lietuvos, Latvijos bei kitų užsienio šalių.

Pirmą kartą Latvijoje žygį pėsčiomis organizuoja pripažinimą Lietuvoje pelnęs „TrenkTuras“, savo šalyje jau surengęs ne vieną tarptautinį žygį.

Turizmo departamento nomunuoti „TrenkTuro“ organizuojami žygiai 2017 metais pelnė sėkmingiausi turizmo produkto titulą. Lietuvoje „TrenkTuro“ organizuojamuose žygiuose 2015 metais dalyvavo tik 500 dalyvių, o 2017 metais – net 18 tūkstančių.

Screen Shot 2017-11-25 at 23.38.24

„Tarptautinis žygis „Pėsčiomis pajūriu“ Lietuvoje vyksta jau ketverius metus, o jame dalyvauja tūkstančiai žygeivių – tiek pradedančių, tiek patyrusių ir jau įveikusių ne vieną šimtą ar net tūkstantį kilometrų“, – sakė „TrenkTuro“ atstovas Vytautas Bartulis.

Dabar žygis „Pėsčiomis pajūriu“ tapo tarptautinių renginių serija Coastline Trek ir 2018 metais gegužės 12 dieną kviečia į Liepoją „Coastline Trek’18: Liepāja with Gjensidige“.

Organizatorių teigimu, renginys žymės Liepojos vasaros sezono atidarymą, tad laukia gausybė nuotykių ir geros nuotaikos.

Žygeiviai galės rinktis iš penkių skirtingų atstumų. Viso žygio metu veiks pagalbos ir poilsio punktai, kur bus galima atgauti jėgas, užkąsti, pasipildyti vandens atsargas, išgerti arbatos, o jei kažkas nebegalės tęsti žygio – į finišo vietą juos parveš organizatoriai.

Kviečiamos eiti ir šeimos su vaikais – 10 kilometrų atstumas tinkamas net ir patiems mažiausiems.

Taip pat žygeiviams pagal savo galimybes siūloma nueiti 25, 50, 75 arba 100 kilometrų atstumus. Beje, dalyvauti žygyje galima ir su savo keturkojais augintiniais.

IMG_4639

Didelis susidomėjimas pėsčiųjų žygiais akivaizdus kelis pastaruosius metus. Ir tai – nieko keisto, mat eiti gali bet kokio amžiaus žmonės, tam nereikia specialaus pasiruošimo ar brangaus inventoriaus, o vaikščiojimo naudą akcentuoja sveikos gyvensenos specialistai bei medikai.

„Galiu sakyti, kad Lietuvoje per dvejus metus eiti privertėme tuos, kurie anksčiau niekada to nedarė.

Manau, kad žmonės mūsų žygius renkasi dėl išskirtinės kokybės. Kiekvienam žygiui ruošiamės maždaug pusmetį, jame dirba šimtai savanorių, taip pat mūsų partnerių, komandos narių“, – kalbėjo V.Bartulis.

IMG_2876

Pėsčiųjų žygius ne tik kaip aktyvaus laisvalaikio, bet ir kaip tarpusavio bendravimo formą renkasi ne tik pavieniai žygeiviai, draugai ar šeimos. Jie domina ir organizacijas, komercines įmones, bankus – mat tokie žygiai stiprina kolektyvo bendruomeniškumą.

„Žygiai yra puikus komandos formavimo būdas. Įdomu ir tai, kad žygių ir iššūkių skonį pajutę žmonės vis dažniau keliauti pėsčiomis vyksta į kitas šalis, derindami turizmą ir aktyvų laisvalaikį“, – sakė V.Bartulis.