AL naujienos foto-2

Liepoja kviečia į pirmąkart rengiamą restoranų savaitę

Gruodžio 4–10 dienomis  Liepojoje pirmą kartą vyks restoranų savaitė. Liepojiečiai ir miesto svečiai visą savaitę turės galimybę paragauti pačių gardžiausių patiekalų ypač mažomis kainomis, pasimokyti maisto ruošimo paslapčių, apsilankyti paskaitose ir seminaruose bei papramogauti muzikiniuose vakaruose.

Liepojos restoranų savaitę savo duris maisto gurmanams atvers 28 Liepojos ir jos apylinkių maitinimo įstaigos. Ta proga bus paruošti specialūs šventiniai meniu, kurie skirsis nuo kasdienių restoranų ir kavinių valgiaraščių ir pavers šią šventę išskirtine. Į meniu bus įtraukti patiekalai iš įvairių pasaulių šalių virtuvių: Latvijos, Vidurinės Azijos, Japonijos, Meksikos, Italijos, Prancūzijos, JAV, Rusijos ir kt.

3_2

„Mintis surengti Liepojos restoranų savaitę kilo patiems verslininkams. Ji netruko sulaukti didelio visų Liepojos kavinių ir restoranų pritarimo. Pažvelgus į meniu, kurį savo klientams ruošia iniciatyvos dalyviai, galima daryti išvadą, kad gruodžio 4–10 d. Liepojoje bus galima paragauti „viso pasaulio“, nes į šventinį meniu bus įtraukti patiekalai iš įvairių pasaulio šalių virtuvių. Žinoma, didelis dėmesys bus skiriamas latviškiems patiekalams ir vietiniams produktams,“ – teigia Liepojos regiono turizmo informacijos biuro vadovė Inta Šuorinia (lv. Inta Šoriņa).

2 2

Be šventinių patiekalų, restoranų ir kavinių svečių laukia maisto ruošimo seminarai, įvairios degustacijos ir paskaitos. Šventiškai nuotaikai papildyti ir palaikyti restoranuose bus rengiami muzikiniai vakarai.

upe_1

Restoranų savaitei baigiantis, visi liepojiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami apsilankyti koncertų salėje „Lielais dzintars“ ir pasiklausyti baigiamųjų Islandijos savaitės akordų. Keturių koncertų ciklas supažindins Liepojos publiką su įvairialypiu šių dienų Islandijos muzikos kraičiu, kuriame vietos rado tiek klasikinė, tiek  alternatyvi muzika. Šiuo ciklu siekiama supažindinti klausytojus su ryškiomis muzikos asmenybėmis bei šiaurietiško krašto savastį atskleidžiančiomis originaliomis kompozicijomis.