Nuotraukos (15 of 155)

Kūrėjams iš Latvijos – ambasada Vilniaus centre

Iki šiol Lietuvoje padrikai pristatyta Latvijos mada ir taikomasis menas jau turi savo ambasadą pačiame Vilniaus centre – lietuviško dizaino namuose Locals.lt kūrėjams iš Latvijos pristatyti parengta atskira ekspozicinė erdvė, rašoma pranešime spaudai. Joje savo kurtus drabužius, aksesuarus, juvelyriką, interjero objektus ir keramiką Lietuvos rinkai siūlys net 25 Latvijos dizaineriai.

Jau šį ketvirtadienį, dalyvaujant tiek Latvijos Respublikos ambasadoriui Lietuvoje Einarui Semaniui, tiek patiems dizaineriams, tiek Baltijos šalių mada besidomintiems svečiams bus oficialiai atidaryta latvių kūrybai skirta parduotuvės Locals.lt erdvė.

Svečius sveikins ir renginį ves mados apžvalgininkas, tinklaraščio www.bomberis.com autorius Arnoldas Remeika-Bomberis, kuris yra ir vieno sėkmingiausių Latvijos prekių ženklų „One Wolf“ ambasadorius Lietuvoje.

22338964_1881110941916586_9159127720062186848_o

Atidarymo metu žiūrovai stebės inscenizaciją, kurioje bus naudojami modeliai iš naujausios šio prekių ženklo kolekcijos „Lander“.

Taip pat renginyje apie kaimyninių šalių mados ir dizaino ypatumus pasakos išskirtinių leidinių apie gyvensenos kultūrą autorius, socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas.

21728962_699399143592792_2679403598846421294_o

Prieš pusantrų metų startavęs projektas buvo skirtas tik Lietuvos madai ir dizainui populiarinti ir netrukus tapo didžiausią vietos dizainerių asortimentą siūlančia parduotuve Lietuvoje. Čia savo kūrybą pristato pažangiausi ir įdomiausi, daug dėmesio ir užsienio rinkose sulaukiantys lietuvių prekių ženklai. Tačiau prieš pusmetį projekto rengėjos ryžosi eksperimentui – atidarė Latvijos dizaineriams skirtą laikinąją parduotuvę, vadinamąjį „pop-upą“.

„Laikinoji parduotuvė sulaukė didelio susidomėjimo. Tai nenuostabu, nes latvių ir lietuvių mada savaip panaši – yra minimalistinė, konceptuali, kiek avangardiška, todėl tiko lietuvių skoniui ir greitai sulaukė savo gerbėjų. Anąkart pristatę keliolika dizainerių, šiandien grįžtame su visu Latvijos dizainerių portfolio – nuo šiol pristatysime įdomiausius kūrėjus, kurie geriausiai atstovauja Latvijos madą bei meną ir kuriais didžiuojasi patys kaimynai“, – apie projekto idėją pasakoja viena projekto įkūrėjų Inga Ramonienė.

SAMSUNG CSC

Daug dėmesio Baltijos šalių mados populiarinimui skiriantis tinklaraštininkas A. Remeika-Bomberis neabejoja, kad abiejų šalių pristatoma mada turi daug panašumų ir gali būti pristatoma kartu. „Baltijos šalių mados tapatybei įtakos turėjo tiek mūsų bendra, ne visada džiaugsminga istorija, tiek mūsų šiaurietiškas būdas, tiek mūsų ypatinga gamta. Taip pat esame atvirai mąstantys, progresyvūs savo idėjomis, turime puikų humoro jausmą, o tai taip pat atsispindi mūsų baltiškoje madoje. Neabejoju, kad lietuvių ir latvių mada kartu gali būti pristatoma ne tik šiame projekte, bet ir globalioje rinkoje“, – mintimis dalijasi apžvalgininkas.

15000748_1139153449493906_3292562642627591096_o

Nuo ketvirtadienio nuolatinėje ekspozicijoje bus galima susipažinti su šiais drabužių dizaineriais ir prekių ženklais iš Latvijos: Baiba Ladiga, Keta Gutmane, „One Wolf“, „Yuta“, „Rain:is“, „Cinnamon Concept“, Baiba Ripa, Bulichev.

Tarp juvelyrikos bus galima išvysti VERBA ir Peteris Ripa ženklais pažymėtų prekių, o aksesuarų kūrėjams atstovaus GAIJA, „Rozenthal Ceramics“, „Yvi‘s“, „Ovi Watch“, „Vaskala“, „Buduart“, „Dailrades“, „WatchMe“.

Ypatingas dėmesys ekspozicijoje skiriamas ir namų interjerui bei keramikai – pamatyti ir įsigyti savo kurtus objektus siūlo MAJO, PRUT, KUTIS, „Kazas Laukos“,„Priebalgas porcelana fabrika“, „Vaidava Ceramics“, „Laima Ceramics“.

Atidarymo fotogalerija