Sellies Landmarks of Riga Latvia by FransSellies

Tik Tak latviškai

Kiekvienas miestas turi tradicinę pasimatymų skyrimo vietą. Viena populiariausių Rygoje – Laimos laikrodis. Geltonos ir rudos spalvos laikrodis prieš Laisvės paminklą – vieta, kur prasidėjo daug romantiškų istorijų. Dešimtmečius didžiausią Baltijos šalyse šokolado fabriką reklamuojantis laikrodis pastatytas 1924 m., kad rodytų laiką į darbą skubantiems darbininkams.

Laima clock

Bene kiekvienas turistas, besilankantis Rygoje nusifotografuoja Rotušės aikštėje prie puošniųjų Juodagalvių rūmų. Jų fasadą puošias astronominis laikrodis su „amžinojo kalendoriaus“ mechanizmu. Trys laikrodžio rodyklės rodo ne tik įprastas valandas ir minutes, bet ir mėnesį ir metus, bet ir saulėtekio ir saulėlydžio laiką bei mėnulio fazę.

img_1107

Riga_-_House_of_the_Blackheads_-_Astronomical_clock

Įspūdingą laikrodžių kolekciją galima apžiūrėti ir išgirsti šimtmečius skaičiuojančių laikrodžių muziką Rygos istorijos ir navigacijos muziejuje. Parodoje pristatoma daugiau nei 150 laikrodžių kolekcija, kuri tiesiogine prasme skamba – tiksi, groja, skamba. Tai lyg tiksinti kelionė laiku. Iš viso muziejus sukaupęs daugiau nei 528 laikrodžių ir jų aksesuarų kolekciją, kurioje laikrodžiai nuo 17 amžiaus iki šių dienų.

Latvijos dizaineriai tęsia stilingų ir kokybiškų laikrodžių gamybos tradicijas. Sostinę pamilę gali savo riešus papuošti stilinguoju Miesai laikrodžiu.

miesai2

Latvija gali pasigirti savo gamta ir plačiomis giriomis, tad šis pasididžiavimas atsispindi ir laikrodžių dizaine – atraskite minimalistinio dizaino Ovi watch medinukus su patogia ir patvaria odine apyranke. Klientų pageidavimu Ovi watch gali būti personalizuoti.

Watch Me kuria išskirtinius medinius laikrodžius, kurie patiks originalaus solidumo ieškantiems vyrams.  Beasmenį plastiką ir šaltą metalą Watch Me siūlo iškeisti į šiltą medžio faktūrą. Šio prekės ženklo atstovai rūpinasi aplinka ir už kiekvieną parduotą laikrodį Watch Me atstovai pasodiną po medį.

Medinių laikrodžių temą tęsia Dekoru Fabrika, kurie siūlo namus papuošti namų sienas laikrodžiais. Klientai gali rinktis minimalistinio dizaino medinukus arba personalizuotus su išgraviruotais vardais, datomis ar mėgstamomis citatomis, dekoruotus mielomis detalėmis, derančiomis prie kuriamo namų interjero.

Madingus minimalistinius laikrodžius kuria May28th. Jų kuriamos kolekcijos žengia koja kojon su vyraujančiomis pasaulinėmis mados tendencijomis. Ne veltui, šie laikrodžiai populiarūs ir kitose šalyse.

Modernius namus papuoš MĀJO dizaino studijos sukurtas laikrodis, kurį įkvėpė centrinės Rygos traukinių stoties pastatą puošiantis laikrodis.

Mājo

Mājo

Skaičiuojam laiką latviškai?