Vikipedia

Atrask Rundalės pilį. 10 faktų apie puošniuosius rūmus

Rundalės rūmai neretai vadinami Baltijos Versaliu. Ir ne veltui. Barokiniai rūmai su nuostabiu sodu lyg puošni sagė, įsegta į Latvijos suknią puošią šį kraštą ir yra vienas lankomiausių turistų objektų. Susipažinkite su 10 faktų apie Rundalės rūmus ir keliaudami Latvijoje neaplenkite šio barokinio architektūros šedevro.

Beautiful Eastern Europe

 

  1. Baroko ir rokoko stiliaus pastatų ansamblį projektavo ir jų statybas prižiūrėjo architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli, kuris projektavo ir žymiuosius Sankt Peterburgo Ermitažo Žiemos rūmus.
  2. Rūmų interjerą kūrė žymūs to meto skulptoriai ir dailininkai kaip Francesco Martini, Carlo Cuki ir Johan Michael Grafs. Kai kurie jų darbai yra išlikę iki mūsų dienų.
  3. Rūmų statyba buvo pradėta 1730 metais, čia dirbo daugiau nei 1000 amatininkų, o kiekvieną dieną atkeliaudavo daugiau nei 433 vagonų statybinių medžiagų.Europe By Camper
  4. Šiandien Rundalės pilyje eksponuojama įdomi istorinė kolekcija, atspindinti rūmų klestėjimo laikmetį.Pirmojo pasaulinio karo metu Rundalės pilyje buvo įkurta ligoninė, vėliau čia buvo įsteigta mokykla, įrengti gyvenamieji butai, sandėliai. Pilies atkūrimas pradėtas tik 1972 m. Rundalės rūmų restauracijos projektas apdovanotas Didžiąja Latvijos architektūros metų premija – auksiniu ananasu.
  5. Rundalės pilyje yra 138 kambariai – daugumos jų interjerai atkurti iki smulkiausių detalių. Prabanga spindintys kambariai – nuo puošnių pokylių salių iki privačių apartamentų, kuriuose buvo įsikūrę dvaro šeimininkai, jų svečiai bei dvarininkai.Iamtourist's Blog
  6. 2010 m. Rundalės pilyje buvo filmuojama 4 serijų L. Tolstojaus romano „Ana Karenina“ ekranizacija.
  7. Žymiausią baroko ir rokoko stiliaus pastatų ansamblį Latvijoje sudaro centriniai rūmai, vidinis kiemas, arklidės, ūkinis kiemas, kanalo supamas parkas ir atokiau esantis medžioklei skirtas parkas. Visa teritorija užima 72 ha.tourpoint.lv
  8. Rūmų kieme įkurtas įspūdingas prancūziško stiliaus parkas, juosiamas kanalo. Rezidencija, parkas ir arklidės buvo apjuosti 2 km ilgio vandens kanalu. 1737 m. sodas buvo baigtas: 13 alėjų su 22,760 liepų, 120 uosių ir 200 kaštonų.
  9. Visas rožynas užima apie 2,3 ha plotą. Rožyne auga neįtikėtinai gausi rožių kolekcija – jame auga apie 2500 veislių ir rūšių rožės, pasodinta apie 12 000 rožių krūmų. Puiki senovinių rožių, erškėčių kolekcija. Modernios rožės susodintos pagal spalvas arba šalį, iš kurios yra kilusios. XVIII amžiaus rožių sodas yra parterio pietvakariniame kampe ir užima 364 m2. Čia auga tokios veislės, kokios buvo auginamos kadaise. Zubovo rožių sode, pietvakariniame parterio šone, susodintos 1795–1822 metais augintos veislės. Šuvalovo rožių sodas, esantis pietrytiniame parterio kampe, užima 720 m2. Jame kasmet žydi 1823–1920 metais augintų veislių augalai. Angliškųjų rožių sodai įveisti prie mažųjų baseinų parko rytų ir vakarų pusėje. Šiuolaikinių rožių sodas, kaip ir dera, puošiasi naujomis veislėmis. O Mėlynųjų rožių sodas – tai 4 laukeliai prie sodininko namo, prisodinti įvairių veislių violetinių, alyvinių, melsvų augalų. Tai turbūt vienintelis tokio dydžio Europos rožynas esantis  tokio klimato zonoje.
  10. Rūmų lankytojai gali apsilankyti auksinėje ir Baltojoje rūmų salėse. Auksinė salė – viena iš gražiausių šiame Baroko architektūros komplekse. Laikoma, kad iš visų patalpų būtent Auksinė salė išsilaikė geriausiai, įskaitant parketa ir dalį auksinių papuošimų. Lubų tapyba išreiškia svarbias tam laikotarpiui dorybes: Jėgą, Išmintį, Teisybę, Dosnumą, Didingumą ir Taiką.lv.wikipedia.org