naujienos cover foto

„Ice Cool“ pelnė prestižinį geriausio 2017 m. stalo žaidimo vaikams apdovanojimą

HAMBURGAS, Vokietija. 2017 m. birželio 19 d. Sprigtavimo žaidimas „Ice Cool“ pelnė „Kinderspiel des Jahres“ apdovanojimą kaip geriausias 2017 metų stalo žaidimas vaikams. „Kinderspiel des Jahres“ yra „Spiel des Jahres“ apdovanojimo dalis, kuris laikomas prestižiškiausiu apdovanojimu stalo žaidimų pramonėje.

IceCoo_authors2

Gegužės 22 d. paskelbta, kad „Ice Cool“ yra vienas iš trijų nominantų tapti geriausiu metų žaidimu vaikams. Ši nominacija pelnė „Ice Cool“ vietą vaikų žaidimų panteone. Tačiau birželio 19 d., kai „Ice Cool“ buvo paskelbtas nugalėtoju, jis pasiekė savo sėkmės viršūnę. Apdovanojimo ceremonijoje Hamburge, Vokietijoje, dalyvavo žaidimo autoriai iš Latvijos: Egils Grasmanis, Jānis Grunte, Edgars Zaķis ir Reinis Butāns. Kartu jie dirba pasivadinę Brian Gomez slapyvardžiu. Žaidimo iliustracijų autorius – Reinis Pētersons.

Ice_Cool_penguin

Vienas žaidimo autorių ir „Brain Games“ vadovas Egils Grasmanis mano, kad „Spiel des Jahres“ apdovanojimas stalo žaidimų pramonėje prilygsta „Oskarui“ filmų pramonėje: „Sužinoję, kad „Ice Cool“ pateko tarp trijų geriausių metų žaidimų vaikams, mes jautėme didžiulį pasididžiavimą ir labai džiaugėmės. Mums didelė garbė gauti šį apdovanojimą – tai geriausias mūsų žaidimo kokybės ir vertės pripažinimas.“

„Spiel des Jahres“, arba kitaip „Metų žaidimas“, yra apdovanojimas už šeimai skirtus stalo ir kortų žaidimus. „Spiel des Jahres“ tikslas yra apdovanoti per pastaruosius 12 mėnesių Vokietijoje išleistus žaidimus už meistrišką dizainą ir kokybę. Įsteigtas 1978 metais, dabar šis apdovanojimas laikomas prestižiškiausiu apdovanojimu visame stalo žaidimų pasaulyje. Nuo 1989 metų įsteigtas atskiras apdovanojimas už žaidimus vaikams – „Kinderspiel des Jahres“.

„Ice Cool“ buvo sukurtas Latvijoje, o jį išleido „Brain Games“. Jo versiją vokiečių kalba išleido „Brain Games“ partneris Vokietijoje „Amigo Spiele“. „Ice Cool“ gali didžiuotis tuo, kad turi 15 tarptautinių leidimų, yra išverstas į daugiau nei 20 kalbų ir platinamas beveik 40 šalių. Visame pasaulyje jau parduota 100 000 šio žaidimo kopijų.

Ice_Cool_game_contents_Box_in_a_Box

„Ice Cool“ pirmą kartą pristatytas 2016 m. birželio 3 d. „UK Games Expo 2016” (Jungtinės Karalystės žaidimų parodoje), kur jis pelnė pirmąjį savo apdovanojimą – „UK Games Expo 2016” apdovanojimą kaip geriausias 2016 metų stalo žaidimas vaikams. Per metus žaidimas buvo įvertintas daugiau nei dešimčia tarptautinių apdovanojimų ir nominacijų, įskaitant tokius apdovanojimus kaip „Major Fun Award“ ir „The Dice Tower“ apdovanojimuose Tomo Vaselio „The Seal of Excellence“.

„Ice Cool“ yra nuo dviejų iki keturių žaidėjų žaidimas, skirtas vaikams nuo šešerių metų, jis trunka apie 30 minučių. Jis nukelia žaidėjus į nežinomą pingvinų mokyklą, kur išdykėliai pingvinai nusprendė praleisti pamokas ir nugvelbti žuvų. Tačiau ne taip greitai – mokyklos prižiūrėtojas jau lipa jiems ant jų uodegų! Žaidimo tikslas yra sugauti žuvį arba pingviną. Žaidimą laimi žaidėjas savo žuvų kortose surinkęs daugiausiai taškų. Ypatingas pingvinų sprigtavimas suteikia daug naujų gudrybių – žaidėjai gali priversti savo pingvinų figūrėles čiuožti, vinguriuoti ir šokinėti. Dar viena naujovė yra nauja dėžutės dėžutėje žaidimo lentos koncepcija, leidžianti žaidėjams akimirksniu sukurti 3D žaidimų lauką. Daugiau informacijos apie žaidimą ir žaidimo vaizdo įrašą rasite čia.

IMG_0887

Apie „Brain Games“

2004 m. trys stalo žaidimų entuziastai pradėjo misiją plėtoti stalo žaidimų kultūrą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Jie pradėjo nuo populiariojo žaidimo „Katano salos naujakuriai“ platinimo ir dabar „Brain Games“ yra didžiausias stalo žaidimų platintojas Baltijos šalyse. Nuo 2011 m. pradėti kurti ir leisti nauji originalūs žaidimai, o vėliau įkurta „Brain Games Publishing“. Nuo tada „Brain Games Publishing“ sukūrė ir paskelbė aštuonis žaidimus, kuriuos galima įsigyti daugiau nei 30 šalių.