Photo (123 of 223)

Latvijos gastronominis turizmas pristatytas išskirtine vakariene Vilniuje

Europos gastronomijos regiono titulą pelnęs Rygos – Gaujos regionas pakvietė į neeilinę pojūčius žadinančią vakarienę Vilniuje „Latvian Senses“. Išskirtinės vakarienė svečių laukė ne tik gardūs latviški patiekalai, bet ir neeilinis gurmaniškas teatralizuotas reginys. Taip Lietuva supažindinta su Rygos-Gaujos regiono pelnytu titulu: Europos gastronomijos regionas 2017, taip pat pristatytos Liepojos turizmo galimybes.

Į renginį buvo pakviesta 40 svečių – žinomiausi Lietuvos gastronomijos žurnalistai, tinklaraštininkai, nuomonių lyderiai, taip pat turizmo srities atstovai bei Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Latvijai šiame renginyje atstovavo Ūkio ministras Arvils Ašeradens, Latvijos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis, LIAA Turizmo departamento direktorius Andris Ozols.

Vakaro metu buvo populiarinama Latvijos gastronomija, nuostabi gamta ir jos gėrybės. Atvykusius svečius pasitiko performanso atlikėja, kuri vėliau šokio pagalba visus suskirstė į dvi grupes. Po to sekė gurmaniška vakarienė, svečius   pakaitomis vedant į unikalių gastronominių nuotykių kupinas specialiai įrengtas patalpas: Gaujos arba vandens patalpa, kur vykstant ypatingam pasirodymui buvo patiekta sriuba, nėgės ir valgomas gintaras. Miško patalpose kaip unikalus Latvijos turtas buvo pristatoma beržų sula bei bebriena ir pievų patalpoje, kur dūzgiant spiečiui bičių svečiai ragavo desertą. Pabaigoje visi svečiai buvo pakviesti neformalaus pokalbio Liepojos atmosferoje – jūros ošimo, žuvėdrų ir vėjo garsų fone.

Latvijos gastronomijos renginį organizavo Rygos Turizmo Vystymo Biuras, Siguldos krašto taryba, Cėsų miesto taryba ir Vamieros savivaldybė, bendradarbiaujant su LIAA Turizmo departamentu ir Liepojos miesto taryba. Koncepciją sukūrė „Skudras metropole”, nepakartojamomis vaišėmis pasirūpino „Restorāns 3”, bendradarbiavimo partneriai „Vaidavas keramika” ir  „Valmiermuižas alus”.

Europos gastronomijos regiono (European Region of Gastronomy) titulas įsteigtas norint paskatinti vietinių valgių kultūros ir tradicijų išsaugojimą, skatinti gastronomijos kūrybiškumą ir į regionus pritraukiant turistus. Rengiantis kandidatuoti kartu su bendradarbiavimo partneriais buvo sukurta speciali koncepcija „Wild at palate” (Su gamta lėkštėje). Jos pagrindinė idėja yra populiarinti produktus ir žaliavas, kurių itin gausu Latvijos miškuose, upėse, pievose ir pan.