foodandtravel_me

12 dalykų, kuriuos supras tik rygiečiai

1. Geriausi vakarai prasideda prie Laimos laikrodžio. Jau beveik 100 metų Laimos laikrodis yra ta vieta, kur prasideda daugiausia pasimatymų. Vietiniams įprasta matyti šalia laikrodžio nerimastingai į laikrodį žvilgčiojančius ir laukiančius pirmojo pasimatymo su viltimi, kad jis praeis sėkmingai.

riga-laima-clock-meeting-pointFoto: eatriga.lv

2. Krapai tinka prie bet ko. Nors krapai visame pasaulyje žinomi ir naudojami, bet latvių virtuvėje jie naudojami bene plačiausiai. Latviai krapais gardina sriubas, naudoja kepdami mėsos ir žuvies kepsnius, salotas. Rygiečiai krapais net gardina gėrimus, išbandykit!

nordictwinkle

Foto: Nordictwinkle.com

3. Gėlės kiekvienai progai ir be progos. Daugelyje pasaulio šalių išvydę vyrą, nešiną puokšte gėlių, galite atspėti, kad jis skuba į pasimatymą. Rygiečiams tėra vos kelios progros, kodėl jie neturėtų pirkti gėlių, tad mielai jas dovanoja tiek seniai matytiems artimiesiems ir draugams, tiek ir tiems, kuriuos matė vos prieš kelas valandas.

pinterestFoto: Pinterest

4. Niekada nėra per šalta valgyti ledus. Daugelis žmonių mano,kad ledai – vasariškas desertas, kuriuo mėgaujamasi dažniausiai per vasaros atostogas. Tačiau rygiečiai mėgsta ledus net ir šaltu oru, juosderina su unikaliais ingredientais, pavyzdžiui, rugine duona, Rygos balzamu ar kitais. Net Estijos prezidentas nusprendė padaryti labai trumpai tarptautinį vizitą 2014 tik, kad jis galėtų kirsti sieną nusipirkti iš Latvijos prekybos centruose.

ferretingoutthefun_comFoto: ferretingoutthefun.com

5. Rygiečiai – gamtos mylėtojai.  Ryga – triukšmingas miestas, bet miestiečiai jaučia glaudų ryšį su gamta. Darbo dienomis dirbdami ofisuose IT ar personalo valdymo srityje, miestiečiai savaitgaliais demonstruoja tikruosius savo įgūdžius, grybaudami, uogaudami ir pan. raamitravelFoto: Raamitravel.com

6. Yra tik keli dalykai, svarbesni už ledo ritulį. Būdami Rygoje, niekada per daug nenutolsite nuo čiuožyklos, kurioje žaidžiamas ledo ritulys, kuris Latvijoje žaidžiamas jau daugiau nei šimtmetį. Latvija yra viena iš trijų šalių, kartu su Kanados ir Suomijos, kur tai nacionalinis sportas.

dinamoriga Foto: dinamoriga.lv

7. Šviesiaplaukėms skiriami paradai. Nors dauguma miestų turi vykstančius paradus, bet Ryga turi išskirtinį, skirtą šviesiaplaukiams. Go Blonde festivalis prasidėjo 2009 kaip šiek tiek keistas bandymas „skatinti ekonomikos augimą” ir „pralinksminti žmones”. Tai dabar kasmetinis renginys ir sutraukia lankytojus iš viso pasaulio.

schwartzpr_de

Foto: schwartzpr.de

8. Pamatyti įžymybę ne taip jau sunku. Žmonės dideliuose miestuose gali susijaudinti ir karštai reaguoti išvydę žinomus žmones realiame gyvenime. Statistiškai eilinis rygietis turi nors vieną žinomą žmogų savo draugų rate. Latviai pripratę matyti latvių aktorius, dainininkus, muzikantus ar žymius sportininkus dažniau apsipirkinėjančius prekybos centruose nei išvysti juos žurnalų puslapiuose.

9. Jugendo stilius – visad madingas. Kai kurie turi eiti į muziejų, kad pamatytų didį meną, o rygiečiai vaikščioja savo miesto gatvėmis lyg muziejuje, puoštame gėlių motyvais, skulptūromis ir kitais Jugendo stiliaus elementais.

art noveau

Foto: balticblues-events.com

10. 15 laipsnių šilumos – tinkamas oras poilsiui paplūdimyje. Mylios nesugadintų paplūdimių driekiasi vos už keliolikos minučių kelio nuo Rygos. Tad vos tik sniegui nutirpus ir orui šiek tiek sušilus, rygiečiai traukia iš spintos maudymosi kostiumus ir važiuoja prie jūros.

Riga_in

Foto: Riga.in

11. Kalėdų eglutė – pasididžiavimo objektas. Rygiečiai žino, kad būtent jų mieste prieš 500 metų buvo papuošta pirmoji pasaulyje kalėdų eglutė. Rotušės aikštėje yra pažymėta vieta, kur stovėjo pirmoji eglutė. Estai bandė užginčyti šį faktą, tačiau jiems pritrūko įrodymų.

onlystuff_eu

Foto: onlystuff.eu

12. Keistai apsirengę vyrai greičiausiai ne vietiniai. Pigios avialinijos pradėjo skraidyti į Rygos oro uostą apie 2000 m. Netikėti to padariniai – nemažai anglų ir kitų šalių piliečių atvyksta į Rygą švęsti savo bernvakarių, kurių metu dėvi keisčiausius kostiumus, pavyzdžiui Supermeno, Betmeno ar kitų.

Parengta pagal: taxify.eu straipsnį.