11813388_867846369960968_2691237341387076783_n

Top 5 dalykai, kuriuos verta aplankyti Miera Iela gatvėje

Tinklapis theculturetrip.com sudarė 5 vietų ar pramogų, kurias verta išbandyti Rygos Miera Iela gatvėje. Štai ką  rašo tinklapio autoriai:

Miera Iela arba kitaip – Taikos gatvė – bohemiškasis Rygos kvartalas, siūlantis keliautojams ramią užuovėją nuo miesto centro šurmulio.Šioje spalvingoje gatvelėje išsirikiavusi visa eilė jaukių suvenyrų parduotuvėlių, kur galite praleisti ištisą popietę medžiodami vietos lobius, o greta įsikūrusiose kavinukėse paragauti Latviškų gardėsių. Suvenyrų įsigijimą palikit tam laikui, kai lankysitės Miera Iela ir išbandysit rekomenduojamą penketuką:

Taka baras. Rygos bohemos širdis. Muzika čia svyruoja nuo alternatyvios klasikos iki indie, o gėrimų meniu nuo vietinių alaus rūšių iki naminio rankų darbo obuolių vyno. Nors interjeras iš pirmo žvilgsnio atrodo kiek kičinis, bet ryškios sienos ir pagalvėlės bei kiek blyškus apšvietimas kuria jaukią, kiek intymią atmosferą. Taka baras siūlo namokamą wifi, tad tai dar vienas privalumas – galėsite permesti akimis el. paštą pietaujant ar degustuojant vietinių gamintojų gėrimus.

Laimos šokolado muziejus. Laima – legendinis Latviškas šokoladas, kurio galite įsigyti bet kuriame Latvijos kampelyje. Jei esat nepakeičiami smaližiai, tiesiog privalote apsilankyti Laimos šokolado muziejuje. Jo ekspozicijose susipažinsite su visa šokolado istorija: nuo kakavos pupelės iki modernių šiandieninio šokolado gaminimo procesų, Latviškų šokolado gaminimo tradicijų bei slaptų Laimos šokolado ingredientų. Galėsite pabandyti pasigaminti šokoladą savo rankomis!  Šokolado muziejaus pastatas buvo suprojektuotas architekto Stanislav Latvijos Alois Borbála 1939, ir šiandien struktūra yra skaičiuojamas kaip vienas iš šios šalies paveldo pastatų.

20gadsimts. Tikras lobynas kolekcionieriams ir senienų medžiotojams! Pasiruoškite aikčioti kas žingsnį, jei esate šešiasdešimtųjų stiliaus gerbėjai, nes didžiąją dalį kolekcijos sudaro 1950-70 metų gaminiai. Taip pat čia nemažai rasite ir antikvarinių senienų, restauruotų su meile ir prikeltų naujam gyvenimui. Nesvarbu, ar ieškote antikvarinių baldų, ar tik mielos smulkmenos, ši vieta – ypatinga, savaip supažindinanti su spalvinga Rygos istorija.

Miera. Puiki vieta pasislėpti nuo žvarbaus oro, jei Rygoje svečiuojatės šaltuoju sezonu, ir sušilti mėgaujantis kvapnios kavos puodeliu. Meniu rasite gausybę viliojančių skanėstų: nuo kelių pyrago rūšių, triufelių, bandelių iki čia pat šviežiai gamintų sumuštinių. Jei pageidaujate stipresnio gėrimo nei kava, siūlome paragauti mažųjų gėrimų daryklų gaminių, pavyzdžiui, vietinių uogų vyno. Atmosfera puiki, jauki. Prisėdę dekoratyvių augalų ir knygų apsuptyje nesunkiai pajusite, kodėl ši vieta pavadinta „Miera“ (liet.k. – taika).

Buteljons. Užsukite į Buteljons susipažinti su Latvijos tvariuoju menu. Šiame butike rasite netradicinių bokalų, taurių, stiklinių ir kitų namų apyvokos daiktų. Viskas pagaminta iš perdirbtų vyno, spiritų ar alaus butelių. Net jei ir neplanuojate nieko įsigyti, visad galite paremti Buteljons komandą (ir švarinti planetą), atnešdami nereikalingą panaudotą butelį – kas atrodo nereikalingas butellys, šiukšlė, bus perdirbtą į stilingą ir funkcionalų namų atrobutą.

Originalų straipsnį anglų kalba skaitykite theculturetrip.com tinklapyje.