Renginio sveciai

Šiaurės vėjas į Vilnių antrąkart atpūtė Latvijos dizainerių kūrybą

Mados vėjas atnešė naujienų iš Latvijos. Vilniaus senamiestyje atidaryta momentinė (pop-up) parduotuvė „N WIND vitrina: Ryga“, kurioje su savo kūryba vilniečius supažindina net penki stipriausi dizaineriai iš Latvijos: Keta Gutmane, Elina Dobele, Mammu, Rijada ir Mareunrol’s. Tai jau antrasis Latvijos Investicijų ir Plėtros Agentūros (LIAA) ir žurnalo N Wind projektas, kurio metu kaimyninės šalies dizaineriai pristatys ir prekiaus šiaurietiško vėjo įkvėptais kūriniais V2 CONCEPT STORE parduotuvėje.

Renginio sveciai

Renginį atidarė Latvijos Respublikos ambasadorius Einaras Semanis, kuris pasidžiaugė aktyviu kaimyninių šalių bendradarbiavimu įvairiose srityse. Pastarasis projektas „N WIND vitrina: Ryga – puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys. Paminėtina ir tai, kad vos prieš kelias dienas, praėjusį savaitgalį visas būrys Latvijos tekstilės gamintojų dalyvavo „Baltic Fashion & Design” parodoje ir „Fashion Bazaar“ dizaino mugėje Litexpo parodų centre.

Latvijos ambasadorius

Jau antrą kartą „N WIND vitrina: Ryga“ dalyvaujanti Keta Gutmanė šįkart vilniečiams pristato rudens – žiemos kolekciją „Return“. Dizainerės kurti paltai – juodi lyg nakties dangus, tamsus šaltis – pasakoja šiaurietiškas istorijas apie grįžtančius idealus ir už juos kovojančias moteris.

3

Elina Dobele – architektė, atradusi pašaukimą kurti avalynę. Jos įkurtoje manufaktūroje gaminami batai, kuriais mielai puošiasi rygietės ir ne tik jos – dizainerė bendradarbiauja su mados dizaineriais Paryžiuje, Tokijuje, Toronte. V2 CONCEPT STORE Elina Duobelė pristato rudens–žiemos kolekcijos avalynę.

Elina Dobele

Mareunrol’s kūrybinis duetas savo veiklą pradėjo 2009 m., kai šį prekės ženklą sukūrė rygiečiai Maritė Mastina–Peterkopa bei Rolandas Peterkopas. Mareunrol’s galima drąsiai vadinti istorijų režisieriais ir konceptualiai stipriausiais Latvijos mados kūrėjais. Šis kūrybinis duetas Vilniuje pristato rudens–žiemos vyrišką kolekciją, kurios tema – Vėjo nublokšti („Gone with a wind“). Kolekcijoje – laisvi, bet dramatiški siluetai, šiaurietiškas koloritas, žirgų motyvai drabužių aplikacijose. Greta kolekcijos, šie režisieriai pristato ir kostiumą lydinčias instaliacijas bei kolekcijos filmą.

10

Dizaino studija Rijada užima virtas pozicijas produktų, interjero, parodų, renginių ir grafinio dizaino srityse, bendradarbiauja su geriausiais kaimyninės šalies ir užsienio dizaineriais, mokslininkais ir menininkais. RIJADA įkūrėjai Rihardas Funtas ir Zanė Homka vilniečiams atvežė iš betono sukurtas žvakides ACT, porceliano ženkliukus „Peace of Shit“, baldus iš kolekcijos „Earthworks“.

15

MAMMU – socialiai atsakingas mados ženklas, kurį įkūrė socialinio verslo bei kūrybinių industrijų astovas Fionnas Dobbinas bei DDB Latvijoje vadovas Andris Rubins. MAMMU savo kūrinių gamybą patikintis su finansiniais sunkumais susiduriančioms mamoms. Šiandien MAMMU bendruomenę sudaro daugiau nei 30 siuvančių mamų. Nuo šiandien vilniečiai kviečiami susipažinti su skaromis MAMMU x Hyada ir MAMMU x Nina, bei MAMMU x Ernest Alexander pagamintais aksesuarais, sukurtais su latvių kilmės dizaineriu Ernest Alexander, kurį GQ žurnalas 2013 metais išrinko geriausiu nauju vyrų dizaineriu.

18

„N WIND vitrina: Ryga“ pop-up parduotuvė veikia V2 Concept Store (Dominikonų g. 5, Vilnius) nuo spalio 21 d. iki lapkričio 4 d.