1

„Nameja Balva 2015” apdovanojimai – iš Latvijos Ministrės Pirmininkės rankų

Vilniuje viešinti Latvijos Ministrė Pirmininkė Laimdota Straujuma Lietuvos ir Latvijos verslo atstovams įteikė „Nameja Balva 2015” apdovanojimus.  Nuo 2006-ųjų metų Latvijos Įmonių rūmų Lietuvoje kartu su Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje organizuojami apdovanojimai siekiant skatinti Latvijos ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimą.

4

„Nameja Balva 2015″ konkurse dalyvavo 10 Latvijos ir 13 Lietuvos bendrovių, oficialioje ceremonijoje apdovanojimai įteikti Latvijos įmonėms, veikiančioms Lietuvoje, kurios praėjusiais metais parodė geriausius rezultatus. Sveikinimo kalboje Ministrė Pirmininkė pasidžiaugė šalių bendradarbiavimu ir Latvijos eksportu į Lietuvą, šoktelėjusiu iki 12 procentų.

1

Pirmoji nominacija „Didžiausias eksporto padidėjimas į Lietuvą 2014 metais”. Šioje nominacijoje pirmą kartą  buvo nominuota ir laimėjo SIA „Linearis Translation”.

Apdovanojimas „Didžiausias mokesčių mokėtojas į Lietuvos biudžetą 2014 metais“  atiteko UAB „Elektrum Lietuva”. Įmonė, pelniusi šį apdovanojimą antrus metus iš eilės, užima 36-ąją vietą tarp 500 įmonių, sumokančių daugiausia mokesčių į šalies biudžetą.

Geriausio darbdavio nominacijoje apdovanojimą pelnė UAB  „Grifs AG” – įmonei, kuri  per devynerius metus yra pelniusi jau ne vieną „Nameja Balva 2015” apdovanojimą skirtingose nominacijose. Įmonėje, veikiančioje trijose Baltijos šalyse, dirba daugiau nei 1200 darbuotojų, tame tarpe Lietuvoje – 800 darbuotojų. Vertinant nominantus buvo atsižvelgta ne tik į darbuotojų skaičių, bet ir įmonės darbuotojams suteikiamas garantijas, suteikiamas galimybes mokytis ir tobulėti.

„Gauti apdovanojimą iš Latvijos Ministrės Pirmininkės rankų – man didelė garbė. Malonu, kad mūsų įmonę įvertino ne tik pagal darbuotojų skaičių, nes mūsų teikiamos apsaugos paslaugos imlios žmogiškiesiems ištekliams“ – pasakojo Vytautas Kregždė, UAB  „Grifs AG” vadovas.

Nominacijoje „Socialiai atsakingiausia įmonė“ apdovanojimas atiteko UAB „Baltic Travel Group” už įmonės visuomeninę veiklą, dalyvavimą plačios aprėpties socialiniuose projektuose, patrauklų socialinių garantijų ir premijų paketą darbuotojams. Pernai UAB „Baltic Travel Group” gavo apdovanojimą pelnė „Geriausio darbdavio” nominacijoje.

Įteikiant apdovanojimus Latvijos įmonėms nepamirštami ir geriausi partneriai – Lietuvos bendrovės, glaudžiai bendradarbiavusios su Latvijos gamintojais ir įmonėmis. Nominacijos „Geriausias partneris – Lietuvos įmonė” apdovanojimas atiteko  UAB „Maisto pilys” ir UAB „Kauno Keliai”. Kartu su Latvijos įmonėmis UAB „Kelprojektas” ir UAB „Kauno Keliai” įgyvendino didžiulius kelių tiesimo ir statybos projektus.

„Apdovanojimas maloniai nudžiugino. Be partnerių pasitikėjimo ir kartu dirbant sukurto ryšio nebūtume pasiekę tokių rezultatų. Ačiū partneriams iš Latvijos už jų pasitikėjimą” – pasakojo Ramūnas Šilinis, UAB „Kauno keliai“ generalinis direktorius.